Pár letošních alpských fotek

Alpy jaro 2017-06621-SLetos byla motorkářská sezóna nějaká ošizená. Ale na Alpy by si měl každý evropský motorkář udělat čas každým rokem. Já to stihnul hned několikrát a většinou bylo až kýčovitě hezky. Alpy jsou ideálním prostorem k praktikování lehkovážného cestování, tedy ježdění z čisté radosti, zcela bez plánu. Aniž bych nějak zvlášť chtěl, poučil jsem o tom i své dva spolucestovatele.

Dasha se se mnou vydala na sportovních motorkách na jih, s neprůstřelným plánem dojet k moři. Jenže benzínové čerpadlo v mém Buellu XB mělo úplně jiné plány a jen tak tak vydrželo otočku z italských hranic. Doma jsem druhý den ráno osedlal Varadero a vrátil se do Dolomit sám. Zdejší slavné průsmyky začínají být pro vyhlídkové motorkáře nebezpečné, protože jak tu nejedete těsně pod červeným, každou chvíli se vás snaží někdo dost bezhlavě předjet...

Michal dopadl o poznání lépe. Co pořídil Guzzi, chtěl se vydat do muzea, co sídlí přímo ve fabrice. Tak nějak velmi náhodnou trasou se spoustou kochání, vyhlížení a takových věcí jsme tam skutečně dojeli, ale toho pozdního večera už bylo dávno zavřeno. Aspoň má fotku s nápisem před bránou, a má se do příště pořád na co těšit. Jinak bylo vážně nádherně. Poprvé v životě jsem kupříkladu viděl v údolí kolem Trenta na teploměru svítit číslo značící teplotu větší, než 40 stupňů pana Celsia.

A všechny ty víkendovky kolem Mariazell... Tam už bych snad mohl začít dělat průvodce. Mimochodem, ty fotky jsou tady.