Články

Motorkářův průvodce cestováním mimo silnice

Dokončil jsem svou druhou knížku o cestování na motorkách. Volné pokračování lehkovážného průvodce je převážně o tom, jak a proč vás možná také napadne vydat se s motorkou na šotolinové cesty, ačkoli dosud brázdíte výhradně silnice. Zkrátka knížka pro všechny, kteří ještě možná ani neví, že z nich budou dobrodruzi. A samozřejmě i pro ty, co už se do terénu chystají.

Knížka je opět psána s humorem, poskládána z mých zážitků a absurdních situací z cest. Některé kapitoly jsou opět spíše krátké fejetony, některé dramatičtější vyprávění, ale nakonec určitě všechno dobře dopadne...

mp2 title-2

Obsah:

Kde se vzalo ,,Adventure"
Lehkovážné cestování ve zkratce
Šotolinou až na konec světa
Dobrodruhův vysněný stroj
Vynálezcovy skryté touhy
Nechte si poradit
Sežeňte si parťáka
Někdy je lepší nemuset nikoho poslouchat
V pustině je vám image na nic
Pokaždé něco zapomenete
Začněte v Alpách. Mají tam spoustu záchranářských vrtulníků
Kosmonautem bez raketoplánu
Každodenní boj s navigací
Někdy si adventure nevyberete
Občas se něco pokazí
Občas se něco pokazí ještě víc
V krizi se budete divit vlastním nápadům
Mekka začínajících dobrodruhů - Albánie!
Co vás bude štvát při cestovní na motorce
Když se vrátíte
Závěrem...

 

Formát: B6 (menší A5), 114 stran, křídový papír, pevné desky.

Cena knížky bez dopravy: 250 Kč / 9,5 EUR

Doprava na SK pouze po předchozí platbě na můj SK EUR účet, dobírka na SK je nesmírně drahá.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Motorkářův průvodce lehkovážným cestováním Evropou

Jestliže se chystáte plánovat svou první trasu dál, než kolem komína, navěsit na vyleštěnou motorku nikdy nepoužitý stan, spacák a kufr spodního prádla, je tenhle průvodce ideální publikace pro Vás. Pokud znáte začínajícího motorkáře - cestovatele, máte pro něj ten pravý osvětový dárek!

Číst dál: Motorkářův průvodce lehkovážným cestováním Evropou

Fejeton: Podzimní kýčovka nadšeného fotografa. Třetí.

Když už není počasí na motorku, získávám klid na duši nejčastěji couráním po lese. A protože mě nikdy moc nebavilo sbírat houby, samotářské výlety prezentuji tvrzením, že jdu ven pro pár fotek. (pokračování na Digimanii)

Fotokurz (nejen) pro motorkáře 3. - Denní a noční světlo

V rámci edukativní série, kde se společně se serverem Motorkáři snažíme zlepšit fotografickou úroveň zdejších fandovských cestopisných snímků, vznikl třetí díl fotoškoly, určený všem amatérům s mobily a obyčejnými kompakty...

Fejeton: Nadšený fotograf a fotokurz pro motorkáře

Jsa nadšeným čtenářem cestopisných příběhů z motorkářských výprav, nechtěl jsem, aby moje oči dále trpěly nad šikmo cvaknutými oceány a středovými portréty na scenérii legendárního průsmyku Stelvio. Pustil jsem se tedy do spisování fotoškoly pro motorkáře. (Pokračování na Digimanii)

Fejeton - originální kritika nadšeného fotografa

Občas je dobré nespoléhat na velikost vlastního uměleckého génia a nechat si trochu poradit. Pochopitelně by rádcem měl být někdo aspoň trochu z oboru, pokud nestojíte o jásavý obdiv lajkové generace, jejíž největší úspěch je trefit moře, aby vyšlo vodorovně. (Pokračování na Digimanii)

Fejeton: Nadšený fotograf na reklamním fotokurzu

Mám poměrně silně vyvinutou alergii na slovo sleva, kterou může přebít snad jen velkými přívětivými písmeny napsané slovo ZDARMA. I já jsem však tak trochu naletěl, ač to nebylo na popud barevného dopisu s milionovou prémií, ledabyle zanechaného v mé schránce. (Pokračování na Digimanii)

Fejeton: Golfová zakázka nadšeného fotografa

Na focení firemního golfového turnaje jsem kývl pár měsíců dopředu. Tehdy se to zdálo jako fajn relax a prostředí pro zajímavou tvorbu. Rozleželo se mi to až pár dní před samotnou akcí, kdy se za mnou stavil ředitel obchodu s upřesňujícím zadáním: „Prosím tě, počítáš s tím golfem? Jo a hele, z karty to budeme rovnou tisknout, takže to foť do nějakýho menšího jpg!“ (Pokračování da Digimanii)

Fotoškola pro motorkáře 2.: Základy kompozice

Jestliže umíte ovládat svůj fotografický aparát, ať už blýskavou krabičku za pár tisíc nebo zrcadlovku v ceně zánovního motocyklu, i tak se můžou vaše fotky jevit nezaujatému publiku jako špatné. Nejsou moc tmavé, ani moc světlé, ani rozmazané… Ale nejsou ani o něčem. Vzpomeňte si, kdy jste naposled usnuli u prezentace osmisté padesáté třetí fotky z dovolené u moře. A věřte, že leckdy má daleko větší cenu zrnitá a trochu mázlá, neopakovatelná momentka z mobilu, než precizně exponovaný, ale sterilní snímek bez příběhu. (Pokračování na Motorkáři.cz)

Fejeton: Abstraktní malování nadšeného fotografa

Jeden příběh o polemice nad malbou a fotkami s neznámou malířkou jsem již vyprávěl. I dnešní má svou malířku. Malířka z tohoto příběhu je také na první pohled roztomilá, křehká blondýnka. Avšak toto není příběh oné dívky. Toto je příběh mého prvního obrazu. (Pokračování na Digimanii)

Fejeton: Profesionální deformace nadšeného fotografa

Je-li někdo profesionál, obvykle získá časem tak zvanou profesionální deformaci. Existuje však profesionální deformace pouhého nadšeného fotografa? Řekl bych, že určitě. Zbývá se rozhodnout, která je horší. (Pokračování na Digimanii)